Hlavička
Tréninkové skupiny
Termínová listina

Partneři

Rodina, vzdělání a sport jsou základní stavební kameny života mladých dívek, které se rozhodly pro vrcholový volejbal.  Přitom skloubit školu a vrcholový sport není jednoduchá záležitost. Na jedné straně stojí profesorky (muži ve školství pomalu vymírají) s haldami knih a jiných studijních materiálů a na straně druhé trenéři s nataženou sítí, vozíkem s míči či stopkami v ruce. Myslím si, že právě na „Botance“ se nám daří působení profesorek a trenérů  dostat do jednoho šiku. To děvčata jasně cítí a  nemám přitom strach, že by si nenašla čas na zábavu či nákupní procházku po „Vaňkovce“. Nezastírám, že toho času je o dost méně než mají jejich vrstevnice. Odměnou za jejich práci je vědomí, že jsou v něčem nejlepší v celé České republice a to nemůže říci každý.
Volejbalistky udivují nejen svou chytrostí, ale i krásou (účast Terezy Fajksové ve finále Miss ČR 2009 je toho hmatatelným důkazem), a tak pohled na vytáhlé smečující, blokující, podávající a často radující se hráčky přináší zážitek jak pro oko, tak pro srdce přihlížejících diváků (většinou rodinných příslušníků) nemluvě o nás trenérech.

Aleš Novák
Vedoucí trenér volejbalu