Sportovní gymnázium Ludvíka Daňka
Hlavička
Aktuality Studium Sportovní příprava Tělesná výchova Fotogalerie Síň slávy Legislativa Kontakt
Sportovní gymnázium Ludvíka Daňka
  Sportovní příprava   Sportovní gymnázium Ludvíka Daňka
Sportovní příprava
Reprezentanti ČR
Sportovní roční plán
Archiv výsledků
Atletika
Basketbal
Gymnastika
Plavání
Tenis
Volejbal dívky
Volejbal chlapci
Triatlon

Sportovní gymnázium Ludvíka Daňka
Partneři
Partneři
Stimeo Patches in Czech

Sportovní gymnázium bylo založeno  v roce 1983. Zakládajícími sporty byly: plavání, sportovní gymnastika a atletika. K nim se postupně přidaly sporty další, a to volejbal dívek, tenis, basketbal dívek a volejbal chlapců.
K našim nejlepším reprezentantům patří atleti Šárka Kašpárková, Svatoslav Ton, Roman Novotný, plavkyně Hana Černá, volejbalistky Helena Horká, Jana Šimánková, Markéta Tomanová, gymnasté Pavla Kinclová, Kateřina Marešová, Miroslav Smetana, tenistka Lenka Němečková a mnoho dalších  (viz školní síň slávy).
Za 25 let existence gymnázia získali naší studenti celkově 4425 medailí (1600 zlatých, 1260 stříbrných, 1565 bronzových) z mistrovských soutěžích České republiky ve všech věkových kategoriích.
LOH v Pekingu se zúčastnili dva naši současní studenti (gymnasté Kristýna Pálešová a Martin Konečný) a další čtyři naši absolventi (plavec Martin Verner, atlet Roman Novotný a basketbalistky Martina Hejdová a Romana Hartigová)
V současné době jsou na sportovním gymnázium dva studijní cykly: čtyřletý cyklus (atletika, volejbal, basketbal) a šestiletý cyklus (plavání, sportovní gymnastika, tenis).
Pracovní týden je rozdělen na: tréninkové dny – pondělí, středa, pátek – trénink dvakrát denně (dopoledne a odpoledne) a studijní dny – úterý, čtvrtek – trénink jednou denně (odpoledne). Celková dotace hodin pro sportovní přípravu je 12 – 18 hodin.
Sportovní přípravu zabezpečují profesionální trenéři, kteří jsou stálými zaměstnanci školy.
Pro sportovní přípravu má škola k dispozici různá sportoviště: nová moderní tělocvična, sportovní hala, venkovní hřiště, dvě vybavené posilovny.
Škola disponuje vlastním autobusem, který přepravuje studenty na tréninky, závody a zápasy.
Pro mimobrněnské studenty sportovní gymnázium nabízí ubytování v domově mládeže, který se nachází přímo v budově gymnázia.
Sportovní příprava v souladu s výukou tělesné výchovy významně přispívá k výchově ke zdravému životnímu stylu a k plnohodnotnému využití volného času studentů.

Sportovní gymnázium Ludvíka Daňka
(c) 2008-2013 Sportovní gymnázium Ludvíka Daňka
design by Plaváček
mapa webu |  kontakt